Group Details Private

משקיען

משתמשים שתרמו לפורום באופן משמעותי יקבלו את התג

כיתוב בבעיות טעינה
לכניסה

 • RE: על "גראופל"- האח האמצעי של... שמעתם ? בודאי, אבל האם ראיתם פעם אירוע גראופל בסדר גודל כזה ?

  איש השלגים כשהירושלמים במשפחה ראו במשך השנים את התמונות התרשמתי שהם ''מתפעלים'' רק למראית עין ובשביל הנימוס, כי מראות כאלה לירושלמים זה בבחינת ''מכניס תבן לעפריים'' מינוס. לך תסביר להם שאירוע כזה בבני- ברק זה כמו אירוע של 2 מטר שלג בירושלים. אני מתאר לעצמי שלבני- ברקי התמונות עשויות לגרום ריגוש, ואילו לירושלמי או צפתי הדבר לא יגרום לריגוש מיוחד, אא''כ הוא מסוגל להכיל את גודל האירוע ביחס למקום.

  ובתור תושב בית שמש לשעבר (?), האם היו שם במשך השנים אירועי שלג? בשנת תשנ''ב היתה בית שמש מכוסה בשלג. מעניין אם הדבר חזר לאחר מכן.

  posted in גלריות וסרטונים
 • RE: מדאיג!

  איש השלגים דפח''ח (דברי פי חכם חן).

  posted in פורום מזג האוויר אקלימוס
 • RE: מדאיג!

  אם כן מה לנו ולצרה?
  במה זה נוגע אלינו?
  הלא אפילו מי שיעשן פאקט סיגריות ביום, הוא לא יגיע לעשירית מזיהום האויר שמייצר אוטובוס אחד בנסיעה קצרה
  (לא התכוונתי לתת מתן לגיטימציה לעישון, רק לשם הדוגמה)
  גם לגבי גורמי הזיהום הגדולים לא בטוח שאפשר לבוא בטענה
  אין מה לעשות - התפתחות העולם בהכרח מביאה איתה גם להרס העולם
  וכמו שאף אחד לא חשב לחזור אחורה לסוס ועגלה כדי למנוע את מרחץ הדמים בכבישים
  כך קשה לדרוש מהעולם לעצור את ההתפתחות שלו בגלל הזיהום
  אני לא בטוח שאני צודק בזה, אבל מה שברור שלאדם הקטן אין שום משמעות מעשית, או יכולת למזער את הבעיה הזו.
  ואם כן כל הדשדוש בנושא, וחרדת אותם יפי הנפש מהמצב הזה, מיותרת לחלוטין.
  כך לפי ראות עיני, אם מישהו חולק עלי, אשמח לשמוע...

  posted in פורום מזג האוויר אקלימוס
 • RE: מדאיג!

  ז'ק 2 אמר במדאיג!:

  ובכל זאת ולמרות הכל

  למרות שאנחנו נימצאים כביכול בתהליך מתגלגל של התחממות, סוף סוף אנחנו אנשים מאמינים בני מאמינים, ויודעים שכל מה שקורה בעולם הוא מאיתו יתברך, ושאם ברצונו יתברך שהעולם יפסיק להתחמם, אז הרבה דרכים למקום לגרום לכך. אחת מהדרכים היותר ידועות לנו בהיסטוריה היא הפעילות הגעשית.

  על "השנה שלא היה בה קיץ" שמעתם ? ובכן למי שלא שמע, אז הבה נלמד פרק בהיסטוריה של המאה ה- 19 שבה היתה שנה המכונה ''השנה שלא היה בה קיץ''. שנה ללא קיץ הוא הכינוי שניתן לשנת 1816, במהלכה חל חורף געשי עקב התפרצות-על של הר הגעש טמבורה שבאינדונזיה. ההתפרצות חוללה ירידת טמפרטורות משמעותית בשנים הבאות, שהשפיעה על כלל כדור הארץ בדרגות שונות. העשור השני של המאה ה-19 היה קר במיוחד. ב-1816, הטמפרטורות בקיץ ברוב חלקיה של מרכז אירופה ומערבה היו נמוכות בכמה מעלות מהממוצע באותו עשור. כמו כן, סבלה יבשת אירופה מירידת גשמים רבים, נהרות גועשים והצפות נרחבות מאוד. בצפון אמריקה עונות האביב והקיץ היו קרות בהרבה מהממוצע באותו עשור. קרה ושלג באביב הביאו לעיכוב בשתילת יבולים, לאי-הבשלתם ולבסוף להשמדתם. רוחות צפון-מערביות נשבו ללא הפסק במהלך תקופות קצרות (עד כשבוע) של חודשי הקיץ, והורידו בהדרגה את הטמפרטורה עוד ועוד. במהלך יוני, למשל, צנחה הטמפרטורה מכ-26.6° ל- 4.4 מעלות צלזיוס. מדינות אזור המיד- אטלנטיק והמערב התיכון סבלו מקרה, בעוד במדינות ניו אינגלנד ירד שלג.

  ועל שנת תשנ"ב (או חורף 91/92) שמעתם ? מן הסתם כן. השנה הגשומה ביותר בהיסטוריית המדידות בארץ עם מספר אירועי מזג חריגים בצורה קיצונית. בקיץ שקדם לאותה שנה, היתה התפרצות אדירה של הר הגעש פינטובו בפיליפינים. במהלך ההתפרצות נפלטו מההר 15 מיליון טון של אפר וולקני וגזים עד לגובה של 40 ק”מ (!). כל עוד ההתפרצות לא חורגת מגובה של כ- 12 קילומטר (גובה פסגות העננות), האפר חשוף לרוחות אנכיות ולמשקעים ושוקע במהירות. אך כאשר הוא נזרק לשכבה הבאה באטמוספירה- הסטרטוספרה, הוא מתמיד זמן רב, משום שמדובר בשכבה יציבה מאוד ללא זרמים אנכיים משמעותיים, בה חלקיקי האפר הקלים יכולים לרחף חודשים רבים ושקיעתם איטית מאוד. חלקיקי האפר של הפינטובו הופצו באותה שכבה ע"י רוחות אופקיות ויצרו מעין מסנן קרינה גלובלי שהפחית את קרינת השמש וגרם לטמפרטורת כדור הארץ להיות קרירה מהרגיל במשך קרוב לשנתיים. ישנה סברה מדעית, שענן האפר של פינטובו היווה בין היתר גורם ראשון במעלה לעונת הגשם 1991/1992 שהייתה העונה הגשומה והסוערת ביותר שידעה ישראל מאז תחילת המדידות. (מתוך פירסומי השמ"ט).

  ולא רק התפרצויות ענקיות כאלה, אלא יש הסבורים שאף התפרצויות קטנות יותר יש בכוחן לקרר את כדור הארץ, כך לפחות לפי בועז דיין בפוסט באתר ISRAELWEATHER מתאריך 5/10/20. ולהלן ציטוט של דבריו מתוך הפוסט: "מחקר של נאס"א מאמת את הערכות אתר מזג האוויר בישראל לגבי ההתקררות שחלה לפני שנה בכדור הארץ. הסיבה לא חוסר פעילות בשמש, אל התפרצויות הרי געש, קטנות אומנם אבל רבות, אלו הביאו לירידה בטמפרטורות של כדור הארץ ולחורף קר יחסית בחצי הכדור הצפוני. גם הקיץ אשתקד לא היה נורא ואיום.
  ומה קורה כאשר האפר מתפזר 1-2 שנים לאחר מכן ? גל החום העולמי חוזר,ריכוז גזי החממה באטמוספרה ממשיך לעלות ועימו גלי החום שהולכים ומתגברים.
  ממחקר חדש שפורסם על ידי נאס"א עולה כי אפילו להתפרצויות הרי געש קטנות יכולה להיות השפעה גדולה על האקלים הגלובלי. במהלך שנת 2011 התפרצו מספר רב של הרי געש, אך ההתפרצויות היו קטנות. כתוצאה מהתפרצויות, כמות דו תחמוצת הגופרית שהגיעה לאטמוספרה הייתה גדולה והיא התפשטה בכל חצי הכדור הצפוני. שילוב של דו תחמוצת הגופרית עם אדי המים יוצרים חלקיקים החוסמים את קרני השמש מלהגיע לכדור הארץ, והתוצאה ירידה בטמפרטורה הממוצעת של כדור הארץ. המחקר פורסם בכתב העת סיינס.
  עד למחקר האחרון חשבו כי רק התפרצזיות גדולות של הרי געש עשויות היו לגרום לירידה בטמפרטורה של כדור הארץ. דוגמא לכך הייתה התפרצות הר הגעש פינטובו ביוני 1991, שהביא לירידת טמפרטורה של 0.5 מעלות גלובלי במשך השנתיים לאחר מכן. האפר הגיע עד לסטרטוספרה ונשאר שם שנתיים. חורף 1991/2 וחורף 1992/93 היו הגשומים הקרים והמושלגים ביותר בישראל במאה האחרונה.
  לעומת זאת בהתפרצויות הקטנות, הגזים שמגיעים לאטמוספרה מגיעים לשכבות נמוכות יותר ונשטפים במהירות יחסית על ידי גשם ותופעות מזג אויר שונות. לעיתים חשוב תזמון ההתפרצות והמיקום הנכון: ההתפרצות שהתרחשה בצפון מזרח אריתראה ב-13 ביוני 2011 הושפעה ממזג האויר האופייני בתקופה זו באזור זה, השפעה של המונסון באסיה שהביא לכך שעליית האוויר באזור זה דחפה את האפר גבוה יותר לעבר הסטרטוספרה שם הוא החזיק מעמד זמן ממושך יותר.
  עד היום החוקרים התעלמו מהתפרצויות געשיות קטנות, אולם כאשר ההתפרצויות הם תכופות התוצאה היא התקררות של כדור הארץ ועצירת ההתחממות הגלובלית לתקופה קצרה.
  כבר בעבר רשמתי באתר מזג האוויר בישראל שהירידה בטמפרטורות במשך המאה האחרונה למרות עלייה מתמדת של גזי החממה באטמוספרה מקורה בהתפרצות הרי געש". (ע"כ ציטוט מהפוסט באתר ISRAELWEATHER).

  אז בקיצור- התפרצות אחת גדולה או אפילו הרבה התפרצויות קטנות יכולים לגרום לעצירת התהליך של ההתחממות ולהביא להתקררות, כך שהתהליך יעצר לתקופה מסויימת, ורק לאחר מכן יתחיל שוב התהליך, אבל מנקודת טמפרטורה יותר נמוכה.

  פינטובו.jpg

  מחכים מאוד ומעשיר את הידיעות
  מה שכן, לדעתי בעיניים יהודיות הנושא הזה של ההתחממות הגלובלית פחות צריך להטריד אותנו. (כפי שרמזת בתחילת דבריך)
  כידוע העולם נועד להתקיים 6 אלפים ובעיננו אנו רואים איך לקראת סופו העולם מתקדם לאט לאט למצב שהוא לא יוכל להתקיים עוד.
  (עיין ערך הקרחים העצומים בקטבים שלפי החוקרים יתנמסו מתי שהוא במהלך המאתיים שנים הקרובות ויגרמו להצפה בכל העולם, ועוד תחזיות פסימיות רבות, שמנבאים את קץ היקום באם העולם ימשיך להתחמם כמו שהוא מתחמם, ובאם דרי הארץ ימשיכו להתנהג כפי שהם מתנהגים....)
  כמובן שאין בזה כדי לפטור אותנו מהחובה לדאוג לקיום העולם
  וכפי שציווה ה' את אדם הראשון כו' וכל מה שבראתי לכבודך בראתי
  "תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי!"
  אך דברים מעין אלו לא תלויים בידיים שלנו גם ככה,
  הטענה היא כלפי מעצמות שגורמים זיהום בעולם בכמויות אדירות. כלפי מפעלי ענק, ועוד גופים גדולים שודאי שותפים למפגע הזה, אך האם לאדם הקטן כמונו יש דרך כלשהיא להשפיע? כנראה שהתשובה היא לא.

  posted in פורום מזג האוויר אקלימוס
 • RE: על הר חרמון ששמם

  כשרון כתיבה מדהים!
  זה שלך?

  posted in פוסטים מאת הגולשים
 • RE: על "גראופל"- האח האמצעי של... שמעתם ? בודאי, אבל האם ראיתם פעם אירוע גראופל בסדר גודל כזה ?

  וואו וואו וואו
  איזה כיף לך שחיית באותו חורף
  אני הייתי אז בן מינוס 5
  הלואי היום כזו חגיגה בבני ברק...

  posted in גלריות וסרטונים
 • RE: על "גראופל"- האח האמצעי של... שמעתם ? בודאי, אבל האם ראיתם פעם אירוע גראופל בסדר גודל כזה ?

  להזכיר שוב ! התמונות לא צולמו בירושלים או בצפת או בבית"ר וכדומה, אלא בשכונת קרית- הרצוג בבני- ברק, כך שהאירוע וסדר גודלו ביחס למקום האירוע הם אירוע היסטורי והיסטרי בכל קנה מידה. ושוב- קחו בחשבון שהתמונות צולמו כשבע שעות לאחר סיום האירוע, כאשר בתוך אותן שבע שעות יורד גשם מספר פעמים, ואז תבינו שאם כך זה נראה לאחר כשבע שעות ועם גשם כמה פעמים, מה היו המראות מיד בסיום האירוע.

  posted in גלריות וסרטונים
 • RE: על "גראופל"- האח האמצעי של... שמעתם ? בודאי, אבל האם ראיתם פעם אירוע גראופל בסדר גודל כזה ?

  "ולבן וחצרות" (דברים א', א')- חצר לבנה

  שרי 1.jpg

  שרי 2.jpg

  posted in גלריות וסרטונים
 • RE: על "גראופל"- האח האמצעי של... שמעתם ? בודאי, אבל האם ראיתם פעם אירוע גראופל בסדר גודל כזה ?

  ובובה עם בובות שלג

  שרי בובת שלג 1.jpg שרי בובת שלג 3.jpg

  posted in גלריות וסרטונים
 • RE: על "גראופל"- האח האמצעי של... שמעתם ? בודאי, אבל האם ראיתם פעם אירוע גראופל בסדר גודל כזה ?

  והמעיל הוורוד של נתוש

  מה הסיפור שעומד מאחורי המעיל של נתוש (בני השני המצולם בתמונות) ? אחד מקרובי משפחתי הגיע מחו"ל, והביא לנו מתנה את המעיל אשר אתם רואים בתמונה. לבני המצולם בתמונה עדיין לא מלאה שנה, והמעיל היה גדול עליו ומתאים אולי לגיל שנתיים, וגם- זה היה מעיל שמתאים יותר למי שמסתובב בחרמון או באלפים ולא למי שגר בגוש דן. (ועל הצבע הוורוד עבור בן אני כבר לא מדבר). אבל חלף שבוע מאז קיבלנו את המעיל, ואז הגיע האירוע המצולם, והמעיל נישלף מהארון ועשה את שימושו הראשון כי בדיוק למצבים כאלה ולמזג אויר כזה הוא נועד.

  נתי 1.jpg

  נתי 2.jpg נתי 5.jpg נתי 4.jpg נתי 3.jpg

  posted in גלריות וסרטונים